Místa k navštívení

 

Vážení hosté.

Nacházíte se v srdci oblasti , která se nazývá  Lednicko-valtický areál . Je zde spousta krásných míst, která stojí za shlédnutí. Aby Vám žádná z nich neunikla, nabízíme pár tipů na výlet.

LEDNICKO – VALTICKÝ AREÁL

Zámek Lednice

Zámek Lednice

Lednicko – valtický areál se rozkládá na cca 200 km2 a je považován za nejrozsáhlejší kus komponované krajiny v Evropě a pravděpodobně i ve světě. Tento areál vznikl za vlády Lichtenštejnů a je tvořen výstavnými zámeckými sídly s okrasnými zahradami, cennými drobnějšími stavebními památkami, které byly citlivě zasazeny do přírody a doplněny vysázenými háji a zakládanými rybníky. Dne 7. prosince 1996 byl Lednicko – valtický areál zapsán jako kulturní krajina na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

LEDNICE (vzdálenost 5km, autobusem 10 min.)

Lednice na Moravě se svým romantickým zámkem a dalšími salety v okolí, plavbami po zámecké řece Dyji, projížďkami v kočárech, ukázkou dravých ptáků a množstvím dalších zajímavostí, je ideálním místem pro výlet s dětmi.

ZÁMEK  LEDNICE – původně vodní gotická tvrz byla v 16. století přestavěna na renesanční zámek, který byl v době vlády Lichtenštejnů barokizován a později přestavěn v historizujícím novogotickém slohu. Zámek, patřící k nejnavštěvovanějším zámeckým objektům v České republice, je vrcholným dílem anglické novogotiky v naší zemi.

MINARET – byl vystavěn za vlády Aloise Josefa I. Lichtenštejna v letech 1797 – 1802. Výška minaretu je 59,39 m a na svrchní ochoz, z něhož je vidět do širokého okolí zámku, vedou 302 schody.

JANŮV HRAD – romantická zřícenina středověkého hradu byla pojmenována po knížeti Janu I. Janohrad. V přízemí měla psince a stáje pro koně používané při knížecích lovech. Dnes stavba ukrývá zajímavou ornitologickou a loveckou expozici a je oblíbeným cílem pěších návštěvníků i turistů na kolech.

Janův hrad

OBELISK – byl postaven jako památník mírové smlouvy mezi Rakouskem a Francií. Lidová pověst však říká, že v těchto místech dostal knížepán facku od paní kněžny, která se právě dozvěděla, že její manžel prohrál v kartách celou vesnici. Odtud lidový název obelisku „Facka“.

TŘI GRÁCIE – klasicistní kryté sloupořadí z let 1824 – 1825 je nazvané podle centrálního motivu sousoší od Martina Fischera Tři Grácie, které bylo vytesáno z jednoho kusu kamene. V zadní stěně jsou výklenky se sochami věd a múz ze zrušeného Chrámu múz. V současné době je zámeček v soukromých rukou a probíhají zde opravy.

LOVECKÝ ZÁMEČEK – jednopatrový lovecký zámeček stojí při cestě z Lednice k Janohradu a do Kančí obory. Stavba sloužila jako hájovna a z terasy panstvu umožňovala sledovat štvanice konané na louce před hájovnou.

NOVÝ DVŮR – empírová stavba z let 1809 – 1810 byla rovněž projektována J. Hardmuthem jako hospodářské stavení – stájí, sýpek a bytů zaměstnanců. Stavba původně sloužila pro chov dvaceti krav bernské rasy, pak vzácných merinových ovcí, později zde byli chováni koně. Dnes slouží Nový Dvůr opět chovu jezdeckých koní.

HRANIČNÍ ZÁMEČEK – na břehu Hlohoveckého rybníka byl postaven v klasicistním stylu tzv. Hraniční zámeček, jehož středem původně procházela zemská hranice mezi Moravou a Rakouskem. Dnes je zámeček v soukromých rukou a je zde zbudována restaurace.

Pro další tipy na výlet klikněte zde :  Kam na výlet

 

Pokud pro Vás budeme moci vyhledat jakékoli další informace, neváhejte se na nás prosím obrátit.